Thelonious4 met Tony Miceli |
Vorige pagina |
Hotel De Rustende Jager
|
|
Foto: Ron Beenen
Thelonious4 heeft de geweldige Amerikaanse vibrafonist Tony Miceli uitgenodigd om samen een reeks concerten in Europa te geven Thelonious4 featuring Tony Miceli (vibraphone).
“Tony Miceli is a vibraphonist of astonishing virtuosity, musical resilience, and
inventiveness. Miceli is prone to experiment, but his creative impulses are well-considered and rooted in tradition. ” – Vic Schermer, All About Jazz
Miceli's spel wordt vergeleken met de legendarische Milt Jackson en Gary Burton. Hij speelde samen met muzikanten als David Liebman en doceert over de hele wereld.
De uit Philadelphia afkomstige Miceli is bekend van zijn eigen groep Monkadelphia, waarmee hij Monk's muziek op een innovatieve en moderne manier benadert.
Miceli's benadering van Monk's muziek sluit naadloos aan bij de wijze waarop Thelonious4 muciseert: open, communicatief en zoekend naar nieuwe klankkleuren. Een overtuigende ijzersterke concertreeks is het gevolg!
Thelonious4 (www.thelonious4.com)
Dit jazzkwartet speelt composities van Thelonious Monk, in geheel eigen stijl en met een interessante internationale bezetting: Iman Spaargaren uit Nederland (saxen/klarinetten), de Argentijnse Guillermo Celano (gitaar/effecten), Duitser Andreas Metzler (contrabas) en ook uit Nederland: Jurjen Bakker (drums).
In 2011 brengt Thelonious4 zijn 2e cd uit: 'Live at the Hot House'. De opnames zijn gemaakt tijdens een fantastisch concert in Hot House te Leiden.
De energie en het muzikale avontuur spat van de cd af! Monk's composities worden uit elkaar geplozen, omgekeerd, uitgeschud en komen als nieuw uit de Thelonious4-mixer. Je hoort onvervalste swing, soundscapes, vurige improvisaties en gewaagd interplay.
Thelonious4 speelde op verscheidene festivals en in jazzclubs in Europa. De individuele leden van de groep speelden o.a. op North Sea Jazzfestival en in jazzclubs zoals BIMhuis, De Tor, Paradox, SJU Jazzpodium.